Strefowy Turniej Juniorów i młodzików w badmintonie – Polanów

W dniach 17 i 18 marca 2018 roku w Polanowie (zachodniopomorskie) odbyły się dwa turnieje. Pierwszego dnia zagrali w Strefowym Turnieju Juniorze i młodzicy, gdzie stawką był nie tylko Puchar Burmistrza Polanowa, ale punkty do rankingu Polskiego Związku Badmintona. Zaś w drugim dniu (18.III.2018 r.) swoje pojedynki stoczyli najmłodsi zawodnicy o Puchar i medale Burmistrza Polanowa w kategorii do 8, 10 i 12 lat.

W obu turniejach wystąpili zawodnicy z UKS „Dwójka” Bytów.

W turnieju juniorek wystąpiła nasza juniorka młodsza Weronika Niklas, aby sprawdzić się i zagrać ze starszymi zawodniczkami przed zbliżającym się (23/25.III.2018 r.) za tydzień ważnym turniejem Grand Prix Polski w Suchedniowie – mówi Jerzy Saldat trener zawodniczki. Weronika po dwóch wygranych pojedynkach grupowych zagrała w finale z zawodniczka o 3 lata starszą Joanną Dorawą z MKB Lednik Miastko przegrywając 8:21 i 13:21. W finałowym pojedynku było widać, że brakuje Weronice pewności siebie i dokładności – mówi Jerzy Saldat.

W grze podwójnej Weronika zagrała wspólnie z Joanną Dorawą i nie miały żadnych problemów, aby zając pierwsze miejsce w turnieju.

W kategorii młodzików nasz klub reprezentowało 5 zawodników. W grze pojedynczej chłopców Paweł Szach po wygranych pojedynkach w grupie eliminacyjnej w półfinale spotkał się z Kamilem Raman ze Sławna i pewnie pokonując rywala 21:8 i 21:12. Natomiast w finale spotkał się z Błażejem Lange reprezentujący MKB Lednik Miastko i musiał uznać wyższość rywala przegrywając w dwóch setach do 11 i 10.

Zaś Sebastian Saldat jako młodszy zawodnik w tej kategorii trafił do bardzo silnej grupy eliminacyjnej min. z Błażejem Lange i niestety przegrał dwa pojedynki i jeden wygrał, co dało Sebastianowi miejsca 5/6 w turnieju.

W grze podwójnej nie mieli sobie równych przeciwników w całym turnieju Paweł Szach, który zagrał wspólnie z Błażejem Lange z Miastka.

W kategorii młodzik dziewcząt trener bytowskich badmintonistów zabrał zawodniczki o rok młodsze, aby mogły się sprawdzić z zawodniczkami starszymi. Ich celem było zagrać z pełnym zaangażowaniem i wygrać, co najmniej jeden pojedynek w grupie eliminacyjnej. To zadanie zostało zrealizowane przez Karolinę Brzozecką, Kornelię Treder a Wiktoria Skoneczna wygrała swoje dwa pojedynki i jeden przegrała.Natomiast w grze podwójnej wśród pięciu zgłoszonych par do turnieju młodziczek Karolina i Kornelia wygrały dwa pojedynki i dwa przegrały, co dało im III miejsce w turnieju.

Uważam, iż dziewczęta, czym więcej będą grały w turniejach tym bardziej nabiorą większej pewności siebie i ich gra będzie jeszcze lepsza – ocenia Jerzy Saldat.

Wyniki turnieju

Gra pojedyncza juniorek

II miejsce – Weronika Niklas

Gra podwójna juniorek

I miejsce – Weronika Niklas z Joanną Dorawą z MKB Lednik Miastko

Gra pojedyncza młodzik chłopców

II miejsce – Paweł Szach

5-6 miejsce – Sebastian Saldat

Gra pojedyncza dziewcząt

6 – 10 miejsce – Wiktoria Skoneczna

11- 15 miejsca – Karolina Brzozecka i Kornelia Treder

Gra podwójna chłopców

I miejsce – Paweł Szach z Błażejem Lange z MKB Lednik Miastko

Gra podwójna dziewcząt

III miejsce – Karolina Brzozecka z Kornelią Treder

Na zdjęciu najlepsi bytowscy badmintoniści w turnieju w Polanowie wraz z trenerem Jerzym Saldat, którzy idą w ślady Laury Bujak i Ani Dudy oraz Anety Niklas.

8 Polanów 1 (1)

Udany występ „ Żaków” z UKS „Dwójka” Bytów w Polanowie

Natomiast w dniu 18 marca br. pojechali najmłodsi badmintoniści z Bytowa, aby zaprezentować się w Polanowie. Dla naszych najmłodszych badmintonistów z Bytowa był to kolejny sprawdzian pokazania swoich umiejętności na korcie. Natomiast po raz pierwszy i debiut zaliczyła w tym turnieju Magdalena Tetłak jako instruktorka i opiekunka najmłodszej bytowskiej grupy badmintonistów.

Magda, również kiedyś zaczynała swoją przygodę z badmintonem w UKS „Dwójka” Bytów jako zawodniczka i bardzo się cieszę, iż w końcu mam pomoc ze strony byłych swoich wychowanków – mówi z zadowoleniem Jerzy Saldat.

Debiut Magdy jako opiekun grupy na turnieju dla „Żaków” był bardzo udany. Wśród 5 zawodników, których zabrała ze sobą trzech uplasowało się na podium zdobywając medale. W turnieju w Polanowie „Żaki” zagrały jedynie w grach pojedynczych.

W kategorii do 10 lat (II i III klasa) wśród dziewcząt do finału doszła Aleksandra Treder przegrywając w finale z Anią Lange ze Słupska. Natomiast Julia Fabiszewska uplasowała się na III pozycji zdobywając brązowy medal.

Również z brązowym krążkiem wśród 9 badmintonistów do 10 lat wrócił Kryspin Garski.

Natomiast wśród zawodników do 12 lat zarówno Marii Brechko jak i Zosi Kiżewskiej zabrakło trochę szczęścia do medalu i uplasowały się na miejscach odpowiednio V i VI.

Mam nadzieję, że praca Magdy Tetłak z najmłodszymi badmintonistami z Bytowa jeszcze nie raz pokażą, że mamy uzdolnionych zawodników grających w badmintona – mówi twórca badmintona w Bytowie Jerzy Saldat.

Wyniki bytowskich „Żaków”

Kategoria do 10 lat dziewcząt

II miejsce – Aleksandra Treder

III miejsce – Julia Fabiszewska

Kategoria do 10 lat chłopców

III miejsce – Kryspin Garski

Kategoria do 12 lat dziewcząt

V miejsce -Mariia Brechko

VI miejsce – Zofia Kiżewska

Na zdjęciu najmłodsza grupa bytomskich badmintonistów z instruktorka Magdaleną Tetłak

Polanów 2

 

 

Comments are closed.