Młodzi badmintoniści z „dwójki” z sukcesami – 7 medali

W dniu 27maja 2018 r w Gdańsku odbyła się III edycja turnieju Shuttle Time. Od trzech lat w naszym województwie jak i w pięciu innych województwach jest prowadzony program Shuttle Time dla nauczycieli uczących w szkołach badmintona. W takim programie jest też Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie od 3 lat, gdzie prowadzi się zajęcia z badmintona pod okiem nauczyciela Jerzego Saldata. Jak mówi koordynator tego programu w naszym mieście Jerzy Saldat celem tego programu jest min. pomagać nauczycielom rozwijać umiejętności, wiedzę oraz daje im poczucie pewności w planowaniu i wdrażaniu bezpiecznych i radosnych lekcji badmintona oraz jest to program, który pokazuje nauczycielom jak uczyć badmintona w szkołach. Gdańsk jest, co roku gospodarzem w naszym województwie pomorskim turnieju Shuttle Time, gdzie dzieci mogą wykazać się swoimi zdobytymi umiejętnościami na zajęciach badmintonowych. Trener Jerzy Saldat zabrał do Gdańska 15 młodych badmintonistów, niestety ta ilość była by większa lecz jest to niestety okres Pierwszej Komunii Świętej w naszym mieście i niektórzy młodzi badmintoniści nie mogli uczestniczyć w tym turnieju. Zaś ci zawodnicy, co pojechali do Gdańska na pewno godnie reprezentowali nasze miasto i zdobywali swoje pierwsze sukcesy. Nasi młodzi badmintoniści zdobyli w sumie 7 medali (4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe krążki).

Najlepiej zaprezentowali się w grze pojedynczej Paweł Szach, który pokonał wszystkich swoich rywali w kategorii U14 (do 14 lat) i Karolina Brzozecka w kategorii U14 również nie miała problemów z pokonaniem wszystkich swoich rywalek oraz Julia Fabiszewska w kategorii U10,  która zajęła także I miejsce. Na podium w grze pojedynczej jeszcze uplasowali się Kryspin Garski (II miejsce) przegrał jedynie z zawodnikiem z Miastka oraz na trzecim miejscu uplasowały się Zofia Kiżewska (U10) i Wiktoria Skoneczna w kategorii U12.

Natomiast w grze podwójnej jedynie na podium, ale za to na najwyższym stopniu (I miejsce) stanęli w kategorii U14 Sebastian Saldat z Pawłem Szachem. Inne pary w grze podwójnej uplasowały się tuż za podium.

Dziękuję wszystkim moim zawodnikom, którzy wystąpili w Gdańsku za zostawione wszystkie swoje poty na kortach badmintonowych i mimo przegranych pojedynków u niektórych było widać, że gra w badmintona sprawia im wielką radość – mówi Jerzy Saldat.

Uważam, że takie turnieje dla najmłodszych badmintonistów są wspaniała nauką na przyszłość, gdyż nie tylko sukcesy cieszą, ale porażki mobilizują do większego wkładu sił na treningach, aby być lepszym w następnym turnieju. – mówi Jerzy Saldat.

Następnym turniejem dla dzieci, gdzie będą mogły powalczyć o jak najlepsze miejsca będzie turniej zorganizowany po raz trzeci w naszym mieście już 10 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 pod nazwą Turnieju Rodzinnego „Badminton łączy pokolenia”, na który zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą pograć i przypomnieć sobie grę w badmintona do hali sportowej przy szkole (kontakt z organizatorem Jerzy Saldat 668 38 99 28).