II otwarte Mistrzostwa Słupska w badmintonie

W dniu 02 czerwca br w Słupsku odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Słupska w badmintonie w różnych kategoriach wiekowych jak i zaawansowania umiejętności w grze w badmintona.

W tym turnieju nie zabrakło amatorów badmintona z Bytowa (5 osób) oraz dzieci z UKS „Dwójka” Bytów, którzy wybrali się wspólnie z rodzicami.

W kategorii dzieci do lat 10-ciu II miejsce zajęła Julia Fabiszewska oraz IV miejsce Ola Treder. W kategorii młodzik chłopców bardzo dobrze zaprezentował się Sebastian Saldat, który w gronie 13 zawodników dotarł do finału, gdzie przegrał w dwóch setach z zawodnikiem Franciszkiem Kamieńskim reprezentującym ABRM Warszawa.

W kategorii młodzik dziewcząt na III stopniu podium stanęła Wiktorią Skoneczna, natomiast Karolina Brzozecka w swojej grupie eliminacyjnej wygrała jeden pojedynek i jeden przegrała z późniejszą triumfatorką całego turnieju plasując się na miejscu IV – VI. Natomiast Izabela Szlachetka, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z badmintonem (trenuje dopiero od 1,5 miesiąca) dzielnie walczyła w swoich spotkaniach, lecz jak na razie nie udało się wygrać żadnego pojedynku, ale seta już tak.

Myślę, że jak dziewczyny będą dalej trenować to zapewne nie jeden raz będziemy mieli powody do radości z ich występów na boiskach badmintonowych – ocenia trener Jerzy Saldat.

W kategorii amator A najlepiej poradził sobie z zawodnikami min. z Gdańska, Jastarni, Słupska czy Gdyni Wojciech Witak, który w finale pokonał Ryszarda Pawluka w trzech bardzo wyrównanych setach 21:19, 17:21 i 21:14. Cały pojedynek trwał 44 minuty.

Pozostali zawodnicy min. Anna Gostomska – Treder, Krzysztof Treder, Krzysztof Fabiszewski i Stanisław Duda też bardzo dobrze pokazali się na boiskach badmintonowych w Słupsku.

Już w najbliższą sobotę 9 czerwca 2018 będzie kolejny turniej tym razem w Bytowie – V Nocny Turniej dla Amatorów badmintona, zaś następnego dnia 10 czerwca zapraszamy dzieci i rodziców na III Rodzinny Turniej pod nazwą „Badminton łączy pokolenia”.

I miejsce – Wojciech Witak

Anna Gostomska – Treder, Stanisław Duda, Krzysztof Treder, Krzysztof Fabiszewski uplasowali się na bardzo dobrych miejscach tuż za podium !

Turniej badmintonowi w Polanowie o Puchar firmy Maced

W tym samym dniu 02 czerwca br., co turniej w Słupsku odbył się turniej badmintonowy dla młodzików o Puchar Firmy Maced w Polanowie i zaliczany do punktacji Polskiego Związku Badmintona. Na ten turniej, aby zdobyć i powiększyć swój dorobek punktowy w klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona wybrał się Paweł Szach z UKS „Dwójka’ Bytów. Zapewne ten cel udał się naszemu zawodnikowi, który w grze podwójnej z partnerem z MKB Lednik Miastko Błażejem Lange nie mieli sobie równych i pewnie wygrali cały turniej. Zaś w grze pojedynczej w finale Paweł spotkał się ze swoim partnerem deblowym Błażejem Lange i minimalnie przegrywając w dwóch setach 17:21 i 17:21.

Mamy nadzieję, że zdobyte punkty do klasyfikacji PZBad. w tym turnieju pomogą Pawłowi Szach  w awansie do jesiennych Mistrzostw Polski Młodzików – mówi klubowy trener Jerzy Saldat.