Bytowska „dwójka” na III miejscu

W dniu 22.X.2018 r. w Gdańsku odbył się Finał Igrzysk Dzieci w badmintonie. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się drużyna chłopców z bytowskiej „dwójki”. Trener i nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie Jerzy Saldat zabrał uczniów Kryspina Garskiego i Jana Kurkowskiego. W finale wojewódzkim w Gdańsku wystąpiło 6 drużyn, które zostaly podzielone na dwie grupy rozgrywając ze sobą pojedynki w grze pojedynczej i podwójnej. W pierwszym pojedynku nasz zespół zagrał przeciwko drużynie ze Szkoły Podstawowej w Rudnie. Pojedynek był bardzo zacięty, lecz ostatecznie nasz zespół wygrał 3:2, zaś w drugim pojedynku przeciwko drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Władysławowie nasz zespół uległ przeciwnikowi z nad morza 0:3. Uplasowało nas to na drugim miejscu w grupie i premiowało nas to do walki o trzecią pozycję w tym finale. Przeciwnikiem naszym do zdobycia brązowych medali byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nebrowie Wielkim. Rozpoczęliśmy grę od dwóch wygranych pojedynków w grze pojedynczej Kryspina Garskiego i Jana Kurkowskiego. I do szczęścia brakowało nam jednego zwycięstwa. Następna gra była pojedynek w grze podwójnej. Nasi uczniowie bez problemów pokonali przeciwników w dwóch setach, tym samym zdobywając brązowe medale w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w badmintonie.

Końcowe wyniki

I miejsce – SP 8 Gdańsk

II miejsce – SP 3 Władysławowo

III miejsce – SP 2 Bytów

IV miejsce – SP Nebrowo Wielkie

V miejsce – SP Starogard Gdański

VI miejsce – SP Rudno

Na zdj. Jerzy Saldat – opiekun, Kryspin Garski i Jan Kurkowski z brązowymi medalami.