Sztafety pływackie 2014

W środę 8 stycznia 2014 na kompleksie basenowo – rekreacyjnym Nimfa w Bytowie w ramach XLII Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetach pływackich. Naszą szkołę reprezentowała tylko sztafeta dziewcząt, która liczyła 8 osób. Prawo udziału w sztafecie miały po dwie dziewczynki  odpowiednio z III, IV, V i VI klasy, które płynęły dystans – 25m każda zawodniczka – zaczynając od najmłodszych a kończąc na najstarszych.

W zawodach wzięły udział tylko 3 sztafety z naszego powiatu: SP Borzytuchom, SP 5 Bytów i my. Uczennice naszej szkoły startowały w tych zawodach po raz pierwszy w historii i z czasem 3 min. 18 sek. okazały się najlepsze, wyprzedzając drugą sztafetę  (SP 5 Bytów) o prawie jedną długość basenu. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z SP Borzytuchom.

Dziewczynki uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 15.01.2014 w Kwidzynie. Skład sztafety: Karolina Karpińska, Anna Glazik, Maja Wiczkowska, Emilia Brucka, Aleksandra Kerner, Zofia Burnicka, Magdalena Podjaska i Julia Strasser.

Comments are closed.