Mistrzostwa szkoły „dwójek siatkarskich”

Dnia 22.02.2014 r. już po raz ósmy odbyły się mistrzostwa szkoły „dwójek siatkarskich” dziewcząt i chłopców. Celem zawodów było: aktywne spędzenie czasu wolnego oraz popularyzacja gry w piłkę siatkową. W mistrzostwach wzięło udział 58 uczniów z naszej szkoły z klas III-VI (w kategorii chłopców 14 par, natomiast wśród dziewcząt 15 par). W pierwszej fazie rozgrywek mecze rozgrywano w 3 grupach systemem „każdy z każdym” do 15 punktów. Do finału rozgrywek awansowali zwycięzcy poszczególnych grup zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców a pozostałe zespoły kończyły rozgrywki po meczach grupowych. W kategorii dziewcząt rozegrano 33 mecze a w kategorii chłopców 29 meczy.

W finale w obu kategoriach grano również systemem „każdy z każdym” 1 seta do 25 punktów.

Wyniki finału w kategorii dziewcząt:

1. Kinga Wirkus, Ola Sieprawska (I m-ce gr. A) – Ania Duda Klaudia Peplińska (I m-ce gr. B) – 14:25
  2. Ania Duda Klaudia Peplińska (I m-ce gr. B) – Emilka Brucka, Maja Wiczkowska (I m-ce gr. C) – 25:10
  3. Kinga Wirkus, Ola Sieprawska (I m-ce gr. A) – Emilka Brucka, Maja Wiczkowska (I m-ce gr. C) – 25:19

Klasyfikacja końcowa:

1. Ania Duda Klaudia Peplińska
  2. Kinga Wirkus, Ola Sieprawska
  3. Emilka Brucka, Maja Wiczkowska

Najlepszą zawodniczką turnieju została Klaudia Peplińska.

Wyniki finału w kategorii chłopców:

1. Patryk Stencel, Kuba Mortas (I m-ce gr. A) – Szymon Trojański, Radek Malek (I m-ce gr. B) – 17:25
  2. Patryk Stencel, Kuba Mortas (I m-ce gr. A) – Krystian Urbański, Maciek Pałacha (I m-ce gr. C) – 25:11
  3. Szymon Trojański, Radek Malek (I m-ce gr. B) – Krystian Urbański, Maciek Pałacha (I m-ce gr. C) – 25:14

Klasyfikacja końcowa:

1. Szymon Trojański, Radek Malek
  2. Patryk Stencel, Kuba Mortas
  3. Krystian Urbański, Maciek Pałacha

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Radek Malek.

Każdy z uczestników mistrzostw otrzymał nagrody w postaci słodkości, które zostały ufundowane przez Radę Szkoły. Organizatorem zawodów był pan Sebastian Brucki.