KRAJOWY TURNIEJ WARSAW OPEN – JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW MŁODSZYCH

Na dwudniowy turniej do stolicy wybrała się 10 osobowa reprezentacja UKS „Dwójki” lotka Bytów. Wśród zawodników z Polski nasza reprezentacja była jedna z najliczniejszych reprezentacji w tym turnieju.

Na ten turniej zabrałem zawodników już doświadczonych jak i tych, którzy po raz pierwszy w takim turnieju wystartowali. Dla tych doświadczonych celem było zajęcie jak najwyższego miejsca i zdobycie punkty rankingowe do PZBad. a dla tych drugich mniej doświadczonych na tym turnieju mieli nabierać doświadczenia grając z innymi zawodnikami z Polski – mówi trener Jerzy Saldat.

W kategorii juniorek młodszych wystartowała Aneta Niklas w grze pojedynczej i w grze mieszanej. Wśród singlistek Aneta wygrała wszystkie swoje mecze z 4 przeciwniczkami, z UKS Korona Pabianice, UKS Plesbed Pszczyna, UTS Akro-Bad Warszawa w stosunku setowym 2:0, zaś jedynie Martyna Żmijewska z UKS Dwójka Wesoła zdołała z Anetą wygrać jednego seta (20:22), ale niestety pozostałe dwa sety to już zdecydowana wygrana naszej zawodniczki (21:11, 21:13), co dało jej I miejsce w całym warszawskim turnieju. Aneta Niklas zagrała jeszcze w grze mieszanej wspólnie z Łukaszem Jabłońskim z KSR Wolant Łódź. Niestety ich wspólny pierwszy start na turnieju wypadł bardzo słabo, gdyż w stawce 4 par mieszanych zajęli to ostatnie miejsce nie wygrywając ani jednego meczu.

W kategorii młodziczek młodszych w grach pojedynczych reprezentowała nas spora grupa 9 zawodniczek. Oczywiście najwyżej sklasyfikowane na listach PZBad. Anna Duda, Klaudia Peplińska i Laura Bujak nie miały mniejszych problemów z dotarciem do półfinałów tegoż turnieju, gdzie spotkały się już między sobą o wejście do finału. W pierwszym półfinale Laura Bujak uległa Klaudii Pelplińskiej 0:2 (18:21, 13:21), natomiast Anna Duda bez problemów pokonała 2:0 (21:9, 21:4) Marcelinę Franczuk z MMKS Gdańsk. W finale spotkały się Klaudia z Ania, czyli nr 2 z nr 1 na listach klasyfikacyjnych PZBad. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty żadna z zawodniczek nie chciał oddać nawet jednej lotki za darmo mecz trwał 3 sety ponad 30 minut. W pierwszym secie Ania minimalnie wygrała na przewagi 23:21, w drugim secie zaś wygrała na przewagi Klaudia 24:22 i o wszystkim zadecydował trzeci set i tu tę grę nerwów bardziej wytrzymała Anna Duda pokonując koleżankę 21:9 i cały turniej. Natomiast mecz o trzecie miejsce Laura Bujak pokonała Marcelinę Franczuk 2:0 (21:17, 21:17).

Pozostałe zawodniczki bytowskiej :dwójki: grały ze zmiennym szczęściem plasując się na dalszych miejscach.

Natomiast w grze podwójnej wystartowało 4 pary deblowe w tym 3 z Bytowa. Wszystkie pary zagrały każda z każdą i bezkonkurencyjna była para Laura Bujak z Anią Dudą, które wygrały wszystkie mecze, II miejsce zajęła inna para z Bytowa Klaudia Peplińska z Olą Sieprawską, które dwa mecze wygrały i jeden przegrały natomiast nasza najmłodsza para Ania Radtke (III klasa) z Weroniką Niklas (IV klasa) musiały niestety zasmakować trzy razy gorycz porażki, ale jak same stwierdziły dla nich nie był najważniejszy wynik a to, że zagrały z lepszymi zawodniczkami i podpatrywały i uczyły się.

Uważam, iż w tym turnieju dziewczyny osiągnęły wysokie miejsca, lecz, co do samej gry mam jeszcze trochę zastrzeżeń. Należy jeszcze popracować np. na grę na siatce, obroną – ocenia swoich graczy trener Jerzy Saldat.