Medalowa „Dwójka” Bytów

Badminton – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego

W dniu 09.12.2017 r. w hali sportowej IV liceum Ogólnokształcącego w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Województwa w badmintonie dla kategorii młodzik młodszy, młodzik i junior młodszy. W mistrzostwach uczestniczyło 58 zawodników min. z Miastka, Słupska, Gdańska, Gdyni i Bytowa. a więc z największych ośrodków badmintonowych w województwie pomorskim.

Trener Jerzy Saldat zabrał na te mistrzostwa zawodników już doświadczonych jak i tych, którzy dopiero swoje pierwsze kroki stawiają na boisku badmintonowym (Julka Fabiszewska rocznik 2009 i Kryspin Garski rocznik 2008). Na te mistrzostwa nie mogły pojechać dwie juniorki młodsze Anna Duda jak i Laura Bujak, które w tym czasie startowały w I lidze badmintona w Białymstoku.

Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się na parkiecie hali w Słupsku.

Ekipa UKS „Dwójki” Bytów zdobyła w sumie 10 medali (4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych). Na najwyższym stopniu podium stanęli w grze pojedynczej juniorka młodsza Ola Sieprawska i młodziczka Weronika Niklas, zaś w grze podwójnej Karolina Brzozecka z Kornelią Treder ora z para młodzików Paweł Szach z Błażejem Lange z MKB Lednik Miastko. Srebrny krążek zdobyła w grze pojedynczej młodziczek młodszych Karolina Brzozecka. Na najniższym podium stanęli w grze pojedynczej, młodzików młodszych Kornelia Treder, Sebastian Saldat i Kryspin Garski oraz młodzików Paweł Szach. Zaś w grze podwójnej piąty brązowy krążek dla bytowskiego klubu zdobyli: para młodziczek młodszych Wiktoria Skoneczna z Dominiką Parzątką Lipińską.

Bardzo cieszą wszystkie medale, zwłaszcza tych najmłodszych badmintonistów. Natomiast dla juniorek młodszych i młodzików był to dobry start przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się za tydzień w Lubinie. Na Mistrzostwa Polski do Lubina trener Jerzy Saldat zabiera 6 zawodników.

W klasyfikacji medalowej w Mistrzostw Województwa Pomorskiego nasz klub uplasował się na I miejscu.