Pamięci dyrektora Stanisława Bogusza

„Za prawdę godnym i sprawiedliwym

Słusznym i zbawiennym jest

Żeby człowiek w życiu onym

Sprawiedliwym był i godnym,

Żeby człowiek był człowiekiem

I tego trzymać się trzeba”

 

Pamięci Dyrektora Stanisława Bogusza

Podobno można zastąpić każdego człowieka, ale są ludzie, których nie sposób zapomnieć. Do takich właśnie należał Stanisław Bogusz.

Z głębokim żalem informujemy, iż nasz były Dyrektor odszedł od nas 15.06.2018r.

Wielu z nas zaczynało u niego pracę i od początku wymagania, które przed nami stawiał, były bardzo wysokie. Sam od siebie również wiele wymagał. W pracy był bardzo zdecydowany i konkretny, jednak zawsze otwarty na rozmowę. Szczery czasem do bólu, surowy,  jak było trzeba, a z drugiej strony niesamowicie ciepły, życzliwy i opiekuńczy. Pamiętamy jego poczucie humoru. Był nie tylko wspaniałym Dyrektorem, ale także świetnym nauczycielem. Na jego lekcjach dzieciaki siedziały jak zaczarowane, bo oddawał się swojej pracy z prawdziwym zapałem, potrafił pięknie opowiadać o geografii i zarażać swą pasją dzieci. To właśnie on walnie przyczynił się do powstania nowej „Dwójki”. Walczył o nią jak lew. Był pierwszym dyrektorem w tej nowej odsłonie SP 2. Organizował, budował, wyposażał. Wykonał niesamowity ogrom pracy, dzięki której nasze dzieci mogą się uczyć w tym pięknym budynku. Był wtedy w swoim żywiole, bo energii nigdy mu nie brakowało. Kiedy odszedł na emeryturę, dalej interesował się nową szkołą, spotykał się z nami, nauczycielami, wypytywał o wszystko, doradzał. Żył tą szkołą do samego końca.

Nie zapomnimy Pana, Dyrektorze Stanisławie. Z prostej przyczyny. Nie da się Pana zapomnieć. Zawsze będzie Pan naszym Dyrektorem.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy SP 2 w Bytowie

Pogrzeb Dyrektora Stanisława Bogusza odbędzie się dnia 20.06.2018r. o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu w Rzepnicy.

Comments are closed.