Udane starty badmintonowych „żaków” z bytowskiej „dwójki”

W ciągu dwóch ostatnich tygodni udanie zaprezentowali się najmłodsze pokolenie badmintonistek z bytowskiej „dwójki” – Julia Fabiszewska i Ola Treder.

W dniu 06 października 2018 r. w Gdańsku odbył się turniej „Garnizon Cup”. W kategorii „żacy” U9 najlepiej spisała się Julia Fabiszewska, która pokonała wszystkie swoje rywalki i w finale pokonała zawodniczkę z Gdyni w dwóch setach 21:14 i 21:15. Niestety nie udało się stanąć na podium Oli Treder, która zagrała w kategorii „żaki”, ale w U13, gdzie musiała rywalizować z zawodniczkami o rok i dwa lata starszymi a w tym wieku taka różnica ma bardzo duże znaczenie. Choć nasza zawodniczka bardzo dzielnie walczyła to po jednej wygranej i dwóch porażkach uplasowała się na miejscu od 5 do 8.

Natomiast w dniu 13 października 2018 roku w Pucku został rozegrany turniej „Badminton Puck Cup”. Tam ponownie najlepszą zawodniczką w swojej kategorii do 9 lat okazała się Julia Fabiszewska. W grupie eliminacyjnej pokonała dwie rywalki i w finale pokonała Martę Czajkę z Pucka 20:22, 21:15 i 21:14.

Zaś czwartoklasistka Ola Treder uplasowała się w starszej kategorii klas IV – VI na 4 pozycji. W najbliższy weekend zawodnicy UKS „Dwójka” Bytów wybierają się na Mistrzostwa Województwa Pomorskiego do Stargardu Gdańskiego (20.X.2018)