Wizyta studentów z Hongkongu i Nepalu

W dniach 29 i 30 maja odwiedziło naszą szkołę dwóch studentów z Hongkongu oraz Nepalu. Nasi goście opowiadali o kulturze i zwyczajach swoich krajów. Zajęcia miały na celu zapoznanie naszych uczniów z kulturą i zwyczajami krajów, z których pochodzą studenci. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję porozmawiać ze starszymi od nich kolegami z krajów, które są dla nich tak odległe i jednocześnie egzotyczne, poszerzając przy tym swoje horyzonty i wiedzę na temat zwyczajów ludzi je zamieszkujących. Dowiedzieli się między innymi o historii, tradycyjnym jedzeniu, rozrywce, klimacie, tradycjach, gospodarce oraz językach, którymi posługiwali się nasi goście. Nadrzędnym celem było również kształtowanie postawy otwartości wobec innych kultur czy narodowości. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy chętnie zadawali pytania gościom i rozmawiali w języku angielskim.

Wizyta studentów pozostawiła jak zwykle miłe wspomnienia i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również odwiedzą naszą szkołę.