Spotkanie z pielęgniarką szkolną

W dniu 30 maja 2019 r. w Świetlicy szkolnej  kl. I-II odbyło się spotkanie edukacyjne z  pielęgniarką szkolną  na temat : „ Zdrowie i zdrowe odżywianie się i higiena osobista.”
Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby, jak należy się odżywiać aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu i  codzienne spożywanie owoców i warzyw. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.
Serdecznie dziękujemy pani Basi za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Wychowawczynie świetlicy: Katarzyna Strojk, Anna Duda, K.Gliszczyńska-Węsierska.